Cégfilozófia: Kifogástalanul működő tetőszigeteléseket készíteni T. megrendelőinknek, a legkedvezőbb áron. Nincs jobb reklám mint a kiváló minőségben elvégzett tetőszigetelés.
Épületeink hőszigetelése nemcsak gazdasági kérdés, hanem a környezeti veszélyforrások okaira és következményeire is hatással bíró tényező.
Egy átlagos családi ház hőveszteségének nagyjából 35 százaléka a falakon keresztül távozik - ez több, mint akár a tetőn, akár a padlón, akár a nyílászáróknál jelentkező veszteség. Már csak ezért is érdemes tisztában lenni a homlokzati szigeteléssel kapcsolatos tudnivalókkal - cikkünkben összeszedtük a legfontosabbakat.
A hőszigetelés előnyei
Egész évben komfortos beltéri hőmérsékletre tehetünk szert, alacsonyabb energiaszámlák mellett, a hőszigetelésnek egyéb előnyei is adódnak.
Kevesebb szén-dioxid kibocsátás pedig egy igazán környezetbarát technológiát eredményez. Segít csökkenteni például a karbonlábnyomot is, de a külső zajok csökkentése is idesorolandó.
Homlokzati hőszigetelés alapfogalmak
A homlokzati hőszigetelés célja, hogy egy ház homlokzatán keresztül minél kevesebb hő távozzon fűtési szezonban, illetve minél kevesebb hő áramoljon be kintről a nyári kánikula idején.
Mindehhez a homlokzat hővezetését kell csökkenteni megfelelő anyagokkal - például hőszigetelő vakolattal, illetve a vakolat alá kerülő, kifejezetten hőszigetelésre kialakított anyagból álló réteggel.
Ezeknek az anyagoknak a hővezetési tényezője nagyon alacsony, azaz egységnyi vastagságú anyag egységnyi felületén relatíve kevés hőmennyiség áramlik át eltérő külső és beltéri hőmérséklet esetén.
A hővezetési tényező mértékegysége W/(m²K): minél alacsonyabb az érték, annál jobban szigetelő anyagról van szó. A legnépszerűbb szigetelőanyag - expandált polisztirol (EPS) - esetében ez az érték 0,035 - 0,045 körül van, míg a tömör tégla esetében 0,50-1,40, tehát a különbség akár negyvenszeres is lehet.